oceanwars-banner

Duyuru

Collapse

Değerli Amiraller!

Farm Panel Hakkında Açıklama yapılmıştır. Ayrıntıları okumak için Tıklayınız...


10.12.2018 Varlık Bölgesinin bu haftaki Hediye Paketi Kod ödüllerinin hesabınıza yüklenmesi için lütfen tıklayınız.

Ocean Wars FRM
See more
See less

ATLETİZMDE MADALYA YAĞMURU

Collapse
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Hepsini Sil
new posts

 • ATLETİZMDE MADALYA YAĞMURU

  Türk atletizmi, Hollanda'da devam eden Avrupa Şampiyonası'nda tarihi bir ana şahitlik etti. Ay-Yıldızlı ekibimiz, ilk kez, bir gün içerisine tam 5 madalya birden kazanmayı başardı. Üçüncü günün madalya açılışını Yasmani Copello Escobar yaptı. Geçen yıl Pekin'de dünya 6.'lığına ulaşan ve bu yıl Diamond Lig tarihinde yarış kazanan ilk Türk atlet unvanını da alan Küba kökenli Escobar, 400 metre engelli finalini 48.98'lik kazanıp, Avrupa şampiyonu oldu. Escobar ayrıca, ismi listeye yanlış dalda yazıldığı için, 2014 Avrupa Şampiyonası'na yarışamamıştı.


  Guliyev'in rakibi diskalifiye olunca
  Türkiye'nin madalya serisin bununla da bitmedi. 200 metrenin favorisi Ramil Guliyev finişi 20.51'le üçüncü sırada bitirdi. Ancak yarışı ilk sırada bitiren Hollandalı Churandy Martina'nın kulvar ihlali nedeniyle diskalifiye edilince, şampiyonluk İspanyol Bruno Hortelano’nun, gümüş madalya da Ramil Guliyev'in oldu. Daha önce Avrupa gençler şampiyonluğu bulunan Ramil Guliyev, böylece büyüklerde ilk kez bu seviyede madalya kazandı.


  10 binde duble yapan 4.ülkeyiz
  10 bin metrede ise Türkiye, Polat Arıkan ve Ali Kaya ikilisiyle adeta şov yaptı. Yarışı baştan sona üstün götüren, rakiplerine tur atan ve sadece birbirinin rakibi olan iki sporcumuz da altın-gümüş dublesi yaptı. Polat Arıkan, 28:18.52 ile kariyerindeki ikinci Avrupa zaferini elde ederken, Ali Kaya 28:21.42'yle gümüş madalyayı boynuna taktı. Türkiye, bu sonuçla şampiyona tarihinde 10 bin metrede ilk iki sırayı aynı anda elde edebilen dördüncü ülke oldu. Üçüncü günün son yarışında 3000 metre engelli finalinde de iki Türk atlet yarıştı. Aras Kaya 8:29.91'le gümüş madalya kazandı. Hakan Duvar ise 8:44.03 ile Avrupa 12.'si olarak finiº gördü. Bu sonuçla Türkiye toplamda madalya sayısını 8'e çıkardı.


  MADALYA SIRALAMASI
  ÜLKE A G B T
  TÜRKİYE 3 4 1 8
  B.Britanya 3 1 3 7
  Almanya 2 2 3 7
  İspanya 2 1 1 4

Oceanwars, Oceanwars oyunu, Oceanwars forum, ocean wars, okyanus savaşları Tekstil Kliması Havalandırma Nemlendirme Tekstil Ayak Sağlığı Merkezi Sohbet escort bayan okyanus savaşları

© 2016 - OceanWarsFRM.com - Bütün Hakları Saklıdır.

Web Sertifikalarımız

alexa dmca secure seo

SiteMap-1 | SiteMap-2 | SiteMap-3 | SiteMap-4Hazırlanıyor...

ANASAYFA

X